Zde může být vaše reklama.
Neděle 23.6.
Svátek má Zdeňka
Menu

25 let Narozeninová slavnost divadelního festivalu v Hradci Králové

Narozeninová slavnost divadelního festivalu v Hradci Králové

14. 06. 2019 - 11:07

Hradec Králové v posledním červnovém týdnu opět ožije divadlem. Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů letos slaví 25 let a Open Air Program jubilejní 20. ročník. Narozeninový týden plný divadelních, hudebních a doprovodných akcí se koná ve dnech od 21. do 28. června. Činohra, alternativní, loutkové, pohybové divadlo, tanec, performance, pohádky, improvizace i nejrůznější doprovodné programy a hudební koncerty. To vše je každoroční svátek divadla a živého umění v Hradci Králové.

Již tradičně své návštěvníky pohostí tři hlavní organizátoři celé akce, a to Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a Open Air Program (který pořádá kulturní neziskovka kontrapunkt). Každý z výše zmíněných představí bohatou nabídku představení a pestrý doprovodný program pro malé i velké.

Většina festivalu se odehrává v samotných útrobách historického centra Hradce Králové.
V kulturních prostorách, ulicích, na schodišti, terasách i v přilehlých parcích se divákům představí umělci z České republiky i ze zahraničí. Jako předchozí ročníky má i ten letošní své hlavní téma.

„Společně se zástupci Klicperova divadla a Divadla Drak, kteří jsou organizátory 25. ročníku Divadla evropských regionů, jsme se shodli, že leitmotivem festivalu bude OSLAVA. Takové výročí si zaslouží pořádnou ceremonii s dávkou chlebíčků, patosu a dárků. Jeden dlouhý večírek se vší pompou a radovánkami. Divadelní salvy se ponesou celých osm dní historickým centrem Hradcem Králové.” vysvětluje ředitelka Open Air Programu Barbora Hodonická.

Autory letošního vizuálního stylu jsou Eva Horská a Jakub Horský ze studia Upupaepop.

V letošním roce jsme posílili síť festivalových informačních center. Informace o programu a celém
festivalu budou moci diváci nově získat v oslaveneckém infocentru v budově Galerie moderního
umění (vchod z ulice Tomkova 139/22). Zde budou, oproti infocentrům v Žižkových sadech a na
Malém náměstí, k dostání vstupenky na představení Klicperova divadla a Divadla DRAK.

Další články