Zde může být vaše reklama.
Pátek 24.5.
Svátek má Jana
Menu

Hradečtí školáci zabojují v Prezentiádě

Hradečtí školáci zabojují v Prezentiádě

foto: Pixabay

02. 02. 2020 - 12:00

Město Hradec Králové společně se sdružením Hradecký venkov o.p.s. připravilo pro žáky druhých stupňů základních škol nebo příslušných ročníků víceletých gymnázií soutěž zaměřenou na prezentační dovednosti. Do letošního prvního ročníku soutěže se přihlásilo 20 týmu ze 13 hradeckých základních škol. Nominační kolo proběhne v prvním únorovém týdnu, verbální prezentace a obhajoba prací se bude konat v prostorách městské knihovny ve Wonkově ulici ve čtvrtek 13. února od 10 hodin.

„Hlavním cílem soutěže je prohloubit a zdokonalit prezentační dovednosti, spolupráci, komunikaci a umění přesvědčit. To jsou dovednosti, které patří mezi klíčové kompetence každého člověka podporující jeho schopnost věcně argumentovat a přispět tak k úspěchu nejen v pracovním procesu, ale i v životě. Soutěží mezi sebou dvou až tříčlenné týmy žáků, které musí do konce ledna zaslat prezentace do nominačního kola. To proběhne v prvním únorovém týdnu, kdy odborná porota vybere zhruba polovinu týmů, které postoupí do kola městského. Letošní téma je: On to udělá někdo jiný,“ říká vedoucí odboru školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže Zbyněk Bárta.

Nominační kolo proběhne v prvním únorovém týdnu, 13. února se pak bude konat městské kolo v prostorách městské knihovny v Hradci Králové. Odborná osmičlenná porota bude hodnotit dodržování předem daných prezentačních pravidel, úroveň schopností i dovedností žáků. Diváci, soutěžní týmy i přítomný pedagogický doprovod mohou, stejně jako porota, pokládat v průběhu dotazy prezentujícímu týmu. Výkony jednotlivých soutěžních týmů bude možné sledovat přímo v místě konání prezenčního kola soutěže nebo na videozáznamu na webu nebo Facebookových stránkách města Hradce Králové.

Další články