Zde může být vaše reklama.
Pondělí 22.7.
Svátek má Magdeléna
Menu

Nové tváře v týmu Votroky posílí Kristian Zbrožek a Erik Prekop

Votroky posílí Kristian Zbrožek a Erik Prekop

14. 06. 2019 - 16:32

V pondělí začíná A týmu Votroků příprava na novou sezonu a na startu budou v kabině i nové tváře – do Hradce přestupují stoper Kristian Zbrožek z Varnsdorfu a útočník Erik Prekop z Trenčína. Poprvé se na Malšovickém stadionu bude hlásit i útočník Patrik Švantner z Českých Budějovic, jehož přestup byl dotažen už v zimě.

Kristian Zbrožek je devětadvacetiletý stoper, který prošel mládežnickými týmy Sparty Praha, do dospělého fotbalu se prosadil v Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů nakoukl i do nejvyšší soutěže – v sezoně 2012/2013 odehrál šest zápasů FORTUNA:LIGY a dvě utkání třetího předkola Evropské ligy. V zimě 2013 odešel z Boleslavi na hostování do Varnsdorfu, které se v létě 2015 změnilo v přestup. V uplynulé sezoně odehrál 27 zápasů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Útočník Erik Prekop je jedenadvacetiletý odchovanec AS Trenčín, který ve svém mateřském klubu v sezoně 2016/2017 odehrál dvanáct utkání ve slovenské nejvyšší soutěži a zasáhl do předkol Evropské ligy a Ligy mistrů. V uplynulé sezoně hostoval v druholigové Petržalce, kde ve 26 zápasech nastřílel 13 gólů.

Do přípravy Votroků se zapojí i útočník Patrik Švantner, jehož přestup z Českých Budějovic byl dotažen v zimě, na jaře ale pokračoval na hostování v SK Benešov. V uplynulé sezoně ČFL zasáhl do osmadvaceti zápasů a dal v nich tři góly.

Další články