Zde může být vaše reklama.
Pondělí 22.7.
Svátek má Magdeléna
Menu

Charitativní turnaj Votroci podpořili Sport Hradec Cup částkou 103 tisíc korun

Votroci podpořili Sport Hradec Cup částkou 103 tisíc korun

25. 06. 2019 - 18:31

Na jedenáctém ročníku charitativního turnaje Sport Hradec Cup se podařilo vybrat bezmála 1,2 milionu korun na pomoc rodinám s hendikepovanými dětmi. Hráči, zaměstnanci a fanoušci FC Hradec Králové k tomu přispěli částkou 103 tisíc korun.

O víkendu se v areálu Slavie v Orlické kotlině konal 11. ročník charitativního turnaje Sport Hradec Cup, na kterém se díky dražbám dresů a darům podařilo vybrat 1 180 230 korun. Tato částka byla předána rodinám s hendikepovanými dětmi. Hráči, zaměstnanci a fanoušci FC Hradec Králové k ní přispěli darem ve výši 103 tisíc korun.

Darovaná suma je výsledkem spolupráce mezi Votroky a nadačním fondem Sport Hradec Cup, která byla v této sezoně zatím nejintenzivnější. Na vánočním večírku pro partnery klubu se podařilo vydražit dres Kateřiny Siniakové podepsaný všemi členkami FedCupového týmu za 35 tisíc korun, reprezentační triko záložníka Martina Frýdka pak za 14 tisíc.

Druhou část daru tvořila částka, na kterou se složili hráči a zaměstnanci klubu společně s fankluby Votroci 2000 a Hradecká černobílá tribuna. Za každý gól v uplynulé sezoně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsme věnovali 1500 korun, což vyšlo na částku 54 tisíc korun. „Pomoc lidem, kteří ji potřebují, je pro nás důležitá. Jsme rádi, že jsme mohli Sport Hradec Cup podpořit, a ve spolupráci budeme pokračovat,“ říká manažer PR a komunikace FC Hradec Králové Michal Petrák. Ten předal dar na turnaji společně se zástupcem fanoušků Tomášem Romanem a obráncem A týmu Janem Kvídou.

Příběhy rodin, kterým je finanční pomoc určena, najdete na webu Sport Hradec Cupu. Na něm se zároveň můžete zúčastnit online dražby dresů.

Další články