Zde může být vaše reklama.
Neděle 23.6.
Svátek má Zdeňka
Menu

Zimní olympiáda Mladí sportovci pojedou do Karlovarského kraje

Mladí sportovci pojedou do Karlovarského kraje

foto: Královéhradecký kraj

19. 11. 2019 - 09:00

Výprava mladých sportovců – reprezentantů Královéhradeckého kraje – pojede na Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se budou konat v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. Letní a zimní olympiády jsou největší a nejvýznamnější multisportovní akcí svého druhu pořádané pro děti a mládež v České republice. V návrhu rozpočtu Královéhradeckého kraje na rok 2020 je na olympiády vyčleněno 2,5 milionu korun.

„Královéhradecký kraj vyšle na olympiádu sto třicet pět lidí, ve které nás bude reprezentovat 101 sportovců a doplní je 31 trenérů a 3 vedoucí výpravy," říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová s tím, že věří v dobrá umístění i získání cenných medailí. „V našem kraji totiž vyrůstají talentovaní sportovci, o kterých v příštích letech určitě uslyšíme. Ráda vidím, když mládež aktivně tráví volný čas sportem. Olympiády s nimi každý rok prožívám a fandím," dodává náměstkyně Berdychová. 

Sportovci jednotlivých krajů si budou moci poměřit síly v jedenácti sportech a v jedné doplňkové umělecké soutěži. Sportovní klání bude probíhat v následujících disciplínách: alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, rychlobruslení, skicross, snowboarding, šachy, karate. Doplňkovou uměleckou disciplínou bude hra na elektronické klávesové nástroje.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her a mladí účastníci zažijí kromě samotného sportování i zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, život v olympijské vesnici a složení olympijské přísahy.

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2020 v Karlovarském kraji jsou 18. ročníkem Olympiád dětí a mládeže. Všech uplynulých ročníků se sportovci Královéhradeckého kraje aktivně účastnili. V návrhu rozpočtu Královéhradeckého kraje na rok 2020 je na olympiády vyčleněno 2,5 milionu korun.

Další články