Zde může být vaše reklama.
Neděle 23.6.
Svátek má Zdeňka
Menu

Mattoni FreeRun Láďa, Zdeňka i moderátor Vojta čekají. Zařaďte se do party

Láďa, Zdeňka i moderátor Vojta čekají. Zařaďte se do party

foto: runczech.com

11. 10. 2019 - 10:00

Běhání je radost, tak jí pojď sdílet s ostatními. Čekají na vás motivující koučové, party nadšených bláznů, kteří se touží zlepšovat, být pospolu a také přes 80 úžasných tras, které čekají jen na to, až se tamními okouzlujícími místy půjdete týden co týden proběhnout.

Koho by bavilo trávit běžecké kratochvíle sám, když u této bohulibé a obohacující aktivity můžete být s novými přáteli nebo starými známými. Je jednoduché si najít partu stejně zapálených běžců, kteří vás těmi lokalitami provedou a ještě vám trénink zpříjemní v duchu zlepšování kondice, soutěživosti a poznávání jeden druhého.

Příběh právě z tohoto soudku zažila koučka Markéta. „Přestěhovala jsem se do nového města, kde jsem nikoho neznala, a tak jsem přemýšlela, jak poznat nové lidi a seznámit se. Protože ráda běhám, říkala jsem si, že když najdu nějakou běžeckou skupinu, bude to ještě lepší a zabiju dvě mouchy jednou ranou,” vyprávěla o začátcích ve Zlíně. Na Facebboku si našla místní Mattoni FreeRun partu a bylo jasno.

„Bylo to moc fajn a já s nimi začala občas běhat. Na jednom z výběhů se kouč této skupiny zmínil, že pro Zlín se hledá ještě jeden kouč, jestli by se někdo k němu nechtěl přidat. Tehdy jsem si řekla, že se mi líbí co dělá, a že by mě to také bavilo. Přihlásila jsem se a už třetím rokem se se mnou můžete potkávat na trase Mattoni FreeRun Zlín - Tlustá hora,” usmívá se.

Být s lidmi se stejnou vášní na trati se obzvlášť teď vyplatí a to hlavně dívkám a ženám. Je tady čas, kdy jsou dny kratší, začíná se brzy stmívat a ženy se obyčejně samy vyběhnout za šera bojí. Zatímco bys v takovou chvíli byla raději doma, můžeš vyběhnout s koučem a běžeckou partou.

Jsou motivátory, supervizory tréninku a hlavně kamarády do nepohody. A naši koučové jsou navrch mnohdy experti certifikovaní Českým atletickým svazem. Běh je pro ně srdeční záležitostí a život si bez něj už nedokáží představit. Proto se neustále vzdělávají a prohlubují si znalosti o běhání a fungování lidského těla. A jsou tu pro v8s i v momentech, kdy už jste přesvědčení, že nedoběhnete. 

Běhání nedělá rozdíly. Nekouká na pohlaví, národnost, vyznání, povolání, ba ani na věk. Tam na trati jsme totiž všichni stejní. Je nejdostupnějším sportem na světě. Stačí jen pohodlný běžecký outfit podle Vašeho gusta a rychlé tenisky. Nazujte je a vyražte za námi. Jsme v každém větším městě a můžete si zaběhat na 85 okruzích po celém Česku od Chebu až po Třinec. Všechny je pěkně na jednom místě najdeš TADY.

Zdeňka z Mladé Boleslavi přesně takto s FreeRunem začala. Tenisky si koupila, ale čtyři roky na ně usedal prach. Až jednoho dne potkala kouče Marka a ze zvědavosti se k ostatním připojila. „Nejdřív jsem se ostýchala a i trochu bála, že nebudu stíhat jejich tempo, budu pořád poslední a po chvilce odpadnu,” líčí začátky. Nakonec se jednoho středečního odpoledne definitivně rozhodla a vyběhla. „Překvapilo mě, jak je celá skupina super a běželo se mi s nimi skoro samo. Tenkrát jsem ještě říkala, že běhání je fajn, ale rozhodně se nikdy nebudu účastnit žádného závodu. A jak to dopadlo po pár týdnech? Přihlásila jsem se na svůj první závod a postupně jsem přidávala další a další. A teď se těším na každou středu, kdy můžu s FreeRunem vyběhnout, protože se ze mě stal také „blázen“ do běhání,” říká Zdeňka.

Mattoni FreeRun pomyslně zachránil životní osud i dalšímu běžci. Michal z Prahy je epileptik. Po záchvatu se vzdal alkoholu i cigaret a vybral si běhání s partou stejně zapálených lidí jako svůj nový životní styl. A ještě se coby atlet ohromně zlepšil. 

„Už to bude skoro rok, co běhám s Holkama z plakátu, jak si říkají na Instagramu. Moje kondička šla neuvěřitelně nahoru. Je to i tím, že pro nás připravují velmi rozmanité tréninky, rovinky, tempíčka, okruhy, různé pyramidy vzdáleností atd. Jednou za čas i longruny. Někdy je to náročné, ale při závodech se vám to vrátí,” rozpovídal se a těší se na další přírůstky do rodiny FreeRun běžců. „Kdo by chtěl, přidejte se k nám. Nic vás to nestojí, jen trochu odvahy a překonání výmluv, proč to nejde. Jde to! Pokud člověk jen trochu chce, zvládne to. Takže, s kým se uvidíme ve čtvrtek,” usmívá se.

V Pardubicích se na další dobrou duši v partě těší hobby běžec Láďa. S ostatními se naladil na stejnou notu tak, že se dnes motivují a hecují při společných výbězích na polabinské trase, kdy přeběhnou z jednoho břehu Labe na druhý a zase zpátky, ale setkávají se i mimo ni. A stejný hecíř je i populární moderátor Branek, Bodů a Vteřin Vojta Bernatský. Však se sami přesvědčte na Facebooku najděte tu svou nejbližší skupinu.

Už se těšíte, až za nimi vyběhnete? Nemusíte běhat jako světový rekordman, abyste se cítili lépe a potkali další spřízněné duše se stejným příběhem jako je ten Váš. Pojďte si zaběhat s někým podobným jako je Zdeňka a Michal. Parta nadšenců s pohodovými kouči Vás mezi sebe ráda přijme.

Mattoni FreeRun někomu pomáhá k lepší kondici, někoho nadchne k velkým sportovním výkonům, někoho vytáhne z hloubky lidské samoty, pro někoho je záchytným bodem a východiskem v nově načaté kapitole života. Nech se inspirovat řadou skutečných příběhů, které mají jedno společné - šťastný a dobrý konec. Najdeš je na https://www.runczech.com/cs/pro-bezce2/inspirace/pribehy-bezcu/index.shtml. Pamatuj, že přihlásit se mezi ostatní je jen začátek cesty k tvému novému životnímu stylu.

Další články