Zde může být vaše reklama.
Pondělí 22.7.
Svátek má Magdeléna
Menu

Cílem je postup Hradec zná rozpis Ligy mistrů

Hradec zná rozpis Ligy mistrů

03. 06. 2019 - 23:34

Trojice atraktivních soupeřů v čele s nejlepším týmem Evropy čeká hradecké hokejisty v základní skupině Ligy mistrů. Nyní už znají rozpis svých zápasů. V konkurenci švédské Frölundy, rakouského Grazu a velšského Cardiffu se pokusí poprvé vybojovat postup mezi nejlepších šestnáct celků kontinentu.

Šestý ročník obnovené Ligy mistrů odstartuje 29. srpna, Mountfield do ni vstoupí o den později. První víkend se pro něj ponese ve znamení výjezdu do Velké Británie a Švédska: V pátek 30. srpna se představí na ledě Cardiffu, v neděli 1. září pak v Göteborgu vyzve domácí Frölundu.

Odvety se stejnými soupeři, a to ve shodném pořadí, uvidí hradecká ČPP Aréna následující týden: Ve čtvrtek 5. a sobotu 7. září. Program základní skupiny pak zakončí Východočeši tradičně už během rozběhnuté extraligové sezóny, dvojutkání proti rakouskému Grazu zahájí ve čtvrtek 8. října na půdě soupeře a odvetu přivítají ve středu 16. října pod Bílou věží.

„Jsme rádi, že jsme se do Ligy mistrů znovu probojovali a budeme mít tu čest reprezentovat klub, město a kraj v takto prestižní soutěži. Znamená to ocenění práce celého mužstva během loňské sezóny,“ říká hlavní trenér Tomáš Martinec. Do evropské soutěže se druhým rokem kvalifikovaly týmy výhradně na základě sportovních výsledků, což její kredit zvyšuje. „Jsou to všechno špičkoví soupeři, nejlepší týmy evropských lig. Bude to pro nás parádní příprava před začátkem extraligy,“ ví Martinec.

Největší očekávání samozřejmě vzbuzují zápasy s Frölundou. Trojnásobného vítěze Ligy mistrů, který slavil triumf i letos v únoru, můžeme směle nazvat nejlepším týmem kontinentu. „V naší skupině je to jednoznačně favorit a pravděpodobně postupující tým. Nebudeme si nic nalhávat, nejspíš budeme bojovat o druhé postupové místo,“ tuší hradecký lodivod sílu švédského celku. „Na druhou stranu je pro nás velká výzva utkat se s takovým soupeřem a bude to pro nás všechny, trenéry i hráče, velká zkušenost. Těšíme se na to.“

Kvality dalších dvou protivníků teprve hokejisté poznají. Vzhledem k jejich příslušnosti v britské soutěži, respektive rakouské EBEL, se od nich ale dá očekávat podobný tvrdý herní styl. „Už jsme měli možnost utkat se s Nottinghamem a byl to kvalitní tým plný cizinců, hlavně Kanaďanů. Určitě budou hrát důrazný, agresivní hokej. To samé rakouský celek, taky má řadu cizinců. Jsou to určitě kvalitní týmy, které nás hodně prověří,“ předesílá Tomáš Martinec.

Ze základních skupin si vždy první dvě mužstva zajistí postup do osmifinále, pro zbylá dvě pouť Ligou mistrů skončí. A Mountfield by rád poprvé proklouzl do další fáze. „Určitě to nebereme jenom jako výbornou přípravu před sezónou. Uděláme maximum pro to, abychom postoupili a v soutěži došli co nejdál,“ dodává před třetí účastí Mountfieldu mezi evropskou smetánkou hlavní trenér.

Rozpis utkání Mountfieldu HK v základní skupině Ligy mistrů
1. kolo pá 30. 8. 2019 Cardiff Devils Mountfield HK 20:30*
2. kolo ne 1. 9. 2019 Frölunda Indians Mountfield HK 16:00
3. kolo čt 5. 9. 2019 Mountfield HK Cardiff Devils 18:00
4. kolo so 7. 9. 2019 Mountfield HK Frölunda Indians 17:00
5. kolo út 8. 10. 2019 Graz 99ers Mountfield HK 19:30
6. kolo st 16. 10. 2019 Mountfield HK Graz 99ers 17:00

Další články