Zde může být vaše reklama.
Pondělí 22.7.
Svátek má Magdeléna
Menu

NOS ČR Proběhla olympiáda policejních veteránů

Proběhla olympiáda policejních veteránů

foto: Policie ČR

08. 09. 2019 - 08:46

Ve dnech 23. – 25. srpna 2019 se v areálu Vzdělávacího zařízení Pardubice uskutečnil tzv. „nultý“ ročník Olympiády policejních veteránů Nezávislého odborového svazu Policie ČR. Olympiádu jako společenské setkání a zároveň sportovní turnaj organizoval výbor NOS PČR pro policejní veterány pod záštitou policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Jana Švejdara a náměstka ředitele KŘP Pardubického kraje pro SKPV plk. Mgr. Marcela Daníčka.

Několik desítek bývalých policistů organizovaných v rámci Nezávislého odborového svazu PČR změřilo své síly ve sportovních disciplínách, které byly inspirovány prověrkovými cvičeními pro policisty. Bývalí policisté si tak mohli znovu zkusit člunkový běh, kliky a další disciplíny. Soutěže se nesly v duchu fair play, ale také zábavy a přátelství, neboť při této olympiádě nešlo ani tak o sportovní výsledky, ale spíš o možnost setkat se s bývalými kolegy, zasportovat si, pobavit se a strávit příjemný den v dobré společnosti.

Většina přítomných využila nabídku ředitele Vzdělávacího zařízení Pardubice a se zájmem si v odpoledních hodinách prohlédla téměř celý areál. Bývalí policisté se tak mohli seznámit se současnou úrovní vzdělávacích aktivit realizovaných v tomto policejním vzdělávacím zařízení, určeném zejména pro službu kriminální policie a vyšetřování a další specialisty Policie ČR. Vyhlášení výsledků a předání cen se zúčastnila náměstkyně ředitele KŘP Pardubického kraje pro ekonomiku Renata Kaňková a ředitel Vzdělávacího zařízení MV Pardubice plk. Mgr. Pavel Novák.
Olympiáda veteránů NOS PČR se vydařila. Poděkování si vedle samotných pořadatelů a rozhodčích zaslouží i zaměstnanci vzdělávacího zařízení a sponzoři.

Pro všechny přítomné bývalé policisty se akce stala vítanou možností k potvrzení a udržení své sounáležitosti s naším bezpečnostním sborem a prohloubením kontaktu s ním. Pro většinu přítomných byla služba u Policie ČR jejich celoživotním posláním.

Další články